TECHNIK RACHUNKOWOŚCI


Dlaczego warto?

Technik rachunkowości to specjalista przygotowany do wykonywania kluczowych zadań w przedsiębiorstwach. Prowadzenie rachunkowości jest niekwestionowanym wymogiem funkcjonowania każdej jednostki organizacyjnej. Nieprzerwanie obserwuje się zapotrzebowanie na pracowników z praktyczną wiedzą, którzy są w stanie realizować w organizacji podstawowe funkcje z zakresu rachunkowości i zarządzania finansami.

Kierunek technik rachunkowości będzie kształtował kwalifikacje przyszłego pracownika, zwracając dużą uwagę na praktyczne umiejętności w zakresie znajomości zasad i norm rachunkowości oraz biegłego posługiwania się obsługą programów finansowo - księgowych.

Jesteś zorganizowany i dokładny, chcesz mieć pewną pracę? Jeśli tak to ten kierunek jest dla Ciebie.


Umiejętności

Kształcenie w zawodzie technik rachunkowości ma na celu przygotowanie do sprawnego wykonywania typowych zadań zawodowych:

Na podstawie ilości i ważności powyższych obowiązków, łatwo można wywnioskować, że technik rachunkowości pełni niezwykle istotną i odpowiedzialną rolę w jednostce organizacyjnej. Choć zadań do wykonania jest wiele, wszystkie one są niezbędne w prawidłowym prowadzeniu przedsiębiorstwa.


Perspektywy

Rachunkowość to branża, która ciągle potrzebuje nowych pracowników. Tym bardziej, że Polska należy w tej chwili do największych centrów outsourcingowych usług rachunkowych w Europie.

Absolwenci kierunku technik rachunkowości mogą znaleźć zatrudnienie w działach finansowo-księgowych wszystkich przedsiębiorstw oraz w instytucjach typowo finansowych, czyli w bankach, towarzystwach ubezpieczeniowych, urzędach skarbowych i innych firmach: m.in. jako księgowy, specjalista ds. finansów, specjalista ds. kadr i płac. Technik rachunkowości może również prowadzić własną działalność gospodarczą.