Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika    ul. Bałtycka 37, 10-144 Olsztyn, tel. (89) 527 37 58, fax. (89) 527 35 01, sekretariat@ekonomik.olsztyn.pl


PROMOCJA

e-Dziennik

Plan lekcji

Wirtualny Spacer

Matematyka w zarządzaniu

Bursa nr 1

Wykaz podręczników 2019/2020

Ekonomik dla Niepodległej
2010-06-07 16:39 przez

Konkurs POMYSŁ NA BANK


25 maja 2010 r. został rozstrzygnięty konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjanych i studentów na najlepsze rozwiązanie studium przypadku. Przedmiotem organizowanego przez NBPortal konkursu "Pomysł na bank" było rozwiązanie zadania w postaci case study pt. "EuroCentro Bank - nowy produkt bankowy". Uczestnicy musieli przygotować strategię wprowadzenia na rynek nowego produktu bankowego, w tym wypadku zbliżeniowej karty płatniczej zintegrowanej z kartą SIM telefonu komórkowego. Zadanie to nie było łatwe. Obligowały do tego zarówno ranga i prestiż organizatora, jak i cel, czyli intelektualne wyzwanie połączone ze sporym nakładem pracy.

Na konkurs nadesłano 85 prac, do finału zakwalifikowało się dziesięć. Jedną z finałowych prezentacji przygotował uczeń naszej Szkoły, z klasy II b Władysław Kowal, który był najmłodszym z finalistów. 25 maja br. finaliści - ośmioro studentów oraz dwóch licealistów - prezentowali swoje prace podczas trwających 15 minut wystąpień. Prezentacje były oceniane przez komisję konkursową pod względem zawartości merytorycznej, umiejętności wykorzystania różnych źródeł informacji, zdolności myślenia strategicznego, trafności zaproponowanych rozwiązań oraz logiczności i przejrzystości przekazu.

W jury konkursu, któremu przewodniczyła Izabela Żmudka, naczelnik Wydziału Edukacji Internetowej, zasiedli: Maria Ciesielska, doradca w Departamencie Komunikacji i Promocji, Anna Ziajka, specjalista w DKP, oraz eksperci - dr Rafał Mrówka i dr Mikołaj Pindelski. Wybranie laureatów nie było dla jurorów zadaniem łatwym - wszystkie prezentacje były przygotowane na bardzo wysokim poziomie, a wystąpienia doskonale poprowadzone.

Władek został wyróżniony za swoją pracę, doceniony za wkład i wiedzę. W szczególności podkreślono, iż jako najmłodszy uczestnik wykazał się wiedzą porównywalną do wiadomości, które reprezentowali pozostali finaliści będący studentami kierunków ekonomicznych.

Serdecznie gratulujemy Władkowi i życzymy sukcesów w następnych konkursach ekonomicznych.

Katarzyna Cis - opiekun konkursu