Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika    ul. Bałtycka 37, 10-144 Olsztyn, tel. (89) 527 37 58, fax. (89) 527 35 01, sekretariat@ekonomik.olsztyn.pl


PROMOCJA

e-Dziennik

Plan lekcji

Plan lekcji od 05.02.2018

Wirtualny Spacer

Matematyka w zarządzaniu

Bursa nr 1

Media o nas
2009-01-06 15:43 przez

Patron


Pragnę Państwa serdecznie zaprosić do odwiedzenia Wilna, miasta Mickiewicza i Słowackiego, miasta doskonałej harmonii pięknej architektury i dziewiczej wrecz przyrody, miasta, o ktorym marszałek Piłsudski  powiedział: "całe piękno mej duszy przez Wilno pieszczone".
Zachęcam Państwa do wędrówki po ulicach i zaułkach Wilna, do wczucia się w tę atmosferę przedziwną, nieuchwytną, a jednak przemawiającą wprost do duszy turysty. To miasto jest nie tylko zbiorowiskiem dzieł o formalnie pięknych liniach i kształtach, nie tylko ekranem wspomnień wypadków historycznych, lecz przedewszystkim skarbnicą ducha, który wywołany malowniczym położeniem, - ustalił się w murach wileńskich od kaplicy Ostrobramskiej poprzez strzeliste wieżyczki kościoła św. Anny, poprzez majestatyczne krużganki arkadowe Akademii, wulkaniczny wybuch szalu twórczego w kościele św. św. Piotra i Pawła, aż po nieporównane w swej rozhukanej a subtelnej fantastyczności prezbiteria u św. Jana i Dominikanów, - az po przepotężne w swej monumentalności kolumny portyku Katedry!
Życzę, by powoli, zwiedzając Wilno i poddając się urokowi jego legendy, przekonali się Państwo, że poznać Wilno - to znaczy pokochać ję na zawsze.