Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika    ul. Bałtycka 37, 10-144 Olsztyn, tel. (89) 527 37 58, fax. (89) 527 35 01, sekretariat@ekonomik.olsztyn.pl


PROMOCJA

e-Dziennik

Plan lekcji

Podręczniki w roku 2018/2019

Matematyka w zarządzaniu

Wirtualny Spacer

Bursa nr 1

Gazetka edukacyjna

Rok dla Niepodległej

Media o nas
2017-06-14 07:17 przez Administrator ZSE

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Konstytucji 3 maja


2 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji, na placu Jana Pawła II odbyły się uroczystości upamiętniające to młode święto. W samo południe o 12 zajęły miejsce poczty flagowe i sztandarowe Wojska Polskiego, policji i straży miejskiej, olsztyńskich szkół i harcerzy. Nie zabrakło również naszej szkoły. Na ulicach pojawiły się państwowe flagi, a ratusz został oświetlony na biało-czerwono Był też tort w narodowych barwach, a uczestnicy otrzymali symboliczne biało-czerwone flagi i kotyliony.

 

3 maja nasz poczet sztandarowy wziął udział w wojewódzkich obchodach Święta Konstytucji 3 maja. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Świętego Jakuba w Olsztynie. Następnie,  na Plac Konsulatu Polskiego pod Kolumnę Orła Białego, olsztyńskimi ulicami przemieściła się kolumna złożona z kompanii honorowych: wojska, straży pożarnej, straży granicznej, służby więziennej, orkiestry wojskowej, harcerzy oraz organizacji kombatanckich i mieszkańców Olsztyna. Obchody zakończono w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie wręczono odznaczenia państwowe.

Galeria artykułu