Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika    ul. Bałtycka 37, 10-144 Olsztyn, tel. (89) 527 37 58, fax. (89) 527 35 01, sekretariat@ekonomik.olsztyn.pl


PROMOCJA

e-Dziennik

Plan lekcji

Wirtualny Spacer

Matematyka w zarządzaniu

Rekrutacja 2018

Bursa nr 1

Rok dla Niepodległej

Gazetka edukacyjna

Media o nas

Przetargi
Ponad 2 tygodnie temu, 2018-05-11 przez Administrator ZSE

Warsztaty teatralne w Oldenburgu


W dniach od 15.-25.04 trwały w Oldenburgu warsztaty teatralne Media społecznościowe - pokusa czy niebezpieczeństwo?, organizowane we współpracy fundacji BORUSSIA Olsztyn z niemiecką organizacją Jugendkulturarbeit e.V. z Oldenburga.
W warsztatach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Olsztynie pod opieką pani Ewy Miśko, a także młodzi ludzie z Niemiec i Rosji.
Informacje i wiadomości docierają do nas różnymi kanałami - jak odróżnić te prawdziwe od tzw. fake newsów? Czy informacje, które dostajemy od kogoś z rodziny lub znajomego są godne zaufania i pewniejsze od tych, które przekazuje nam telewizja, czy jest wręcz przeciwnie? Na ile jako ludzie ulegamy manipulacjom? Dyskusje na ten temat były wprowadzeniem do zajęć teatralnych. Scenki teatralne przygotowywane przez uczestników były nagrywane i złożyły się na film wideo, który powstał jako efekt trójstronnych warsztatów młodzieżowych.
Uczestnicy warsztatów odbywali też wycieczki, poznali ciekawe miejsca i ludzi. Wyjazd dał nowe, inspirujące doświadczenia.
Projekt odbył się dzięki wsparciu Deutsch-Polnisches Jugendwerk - Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Galeria artykułu