Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika    ul. Bałtycka 37, 10-144 Olsztyn, tel. (89) 527 37 58, fax. (89) 527 35 01, sekretariat@ekonomik.olsztyn.pl


PROMOCJA

e-Dziennik

Plan lekcji

Podręczniki w roku 2018/2019

Matematyka w zarządzaniu

Wirtualny Spacer

Bursa nr 1

Gazetka edukacyjna

Ekonomik dla Niepodległej

Media o nas
2018-05-11 14:46 przez Administrator ZSE

Uroczystość pożegnania Absolwentów


27 kwietnia 2018 roku w obecności rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz kolegów i koleżanek z młodszych klas pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów naszej szkoły. Tego dnia po raz ostatni dyrektor i grono pedagogiczne mogli spotkać się z tegorocznymi absolwentami, aby wręczyć im świadectwa ukończenia szkoły.

            W tej szczególnej chwili pożegnania ze szkołą głos zabrali: pan dyrektor Stefan Procyk i przewodnicząca Rady Rodziców pani Barbara Kawiecka. Dyrektor nawiązał do zbliżającego się egzaminu maturalnego, życząc, aby miniony czas zaowocował w najbliższych dniach powodzeniem w bardzo ważnej życiowej próbie, jaką jest egzamin maturalny, który niejednokrotnie znacząco wpływa na dalsze losy młodego człowieka. Dyrektor życzył również udanych wyborów życiowych, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, ale również życzliwości innych ludzi. Podziękował również wychowawcom i nauczycielom za wkład pracy włożony w wychowanie i nauczanie  młodzieży oraz ich rodzicom za współpracę w kształtowaniu tegorocznych absolwentów.

            W imieniu młodszych koleżanek i kolegów głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Dominika Młynarczyk, a w imieniu maturzystów – Dominika Żadziłko, która podziękowała za naukę, wychowanie oraz za wszystkie chwile spędzone w murach Zespołu Szkół Ekonomicznych. Swoje przemówienie zakończyła słowami Jana Pawła II „Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam – każdy, każda.”

            Po przemówieniach rozpoczęło się wręczanie nagród, wyróżnień, dyplomów oraz świadectw z wyróżnieniem.

            Na koniec tegoroczna absolwentka Joanna Klamczyńska z klasy IVB zaśpiewała piosenki: Maryli Rodowicz „Ale to już było” oraz Eda Sheerana „Photograph”, następnie uczeń 3j Krzysztof Ruszkowski wykonał utwór „Titanium” Davida Guetty i na koniec szkolny zespół zagrał i zaśpiewał piosenkę „Matura” zespołu Farben Lehre.

Galeria artykułu