Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika    ul. Bałtycka 37, 10-144 Olsztyn, tel. (89) 527 37 58, fax. (89) 527 35 01, sekretariat@ekonomik.olsztyn.pl


PROMOCJA

e-Dziennik

Plan lekcji

Podręczniki w roku 2018/2019

Matematyka w zarządzaniu

Wirtualny Spacer

Bursa nr 1

Gazetka edukacyjna

Ekonomik dla Niepodległej

Media o nas
2018-09-14 11:49 przez Administrator ZSE

Trzy pierwsze miejsca w konkursie Olsztyńskie Ślady Niepodległości zdobyli uczniowie Ekonomika


Konkurs „Olsztyńskie Ślady Niepodległości”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Pojezierze” przeprowadzony został w formie gry ulicznej.

Zadanie polegało na odnalezieniu ulic, których patronami są postacie historyczne związane z walką o polskość na Warmii i Mazurach. Po znalezieniu ulicy należało odszukać kod QR. Ten, odczytany telefonem komórkowym, przekierowywał na stronę internetową z informacjami o patronie danej ulicy. Zabawa kończyła się internetowym quizem wiedzy historycznej. Liczyła się nie tylko wiedza, ale i czas wykonania zadania.

W konkursie wzięło udział ponad stu uczniów olsztyńskich szkół. Okazało się, że uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika wykonali zadanie bezbłędnie i byli najszybsi. O kolejności na podium zadecydował czas wykonania pracy. Kolejne miejsca zajęli: Oliwia Orzoł, Tomasz Strzelec i Krystian Jankowski. Wszyscy reprezentują klasę 4i.

Konkurs został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Olsztyna oraz pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna. Nagrody współfinansowało Centrum Rowerowe Olsztyn.

Uroczyste rozdanie nagród miało miejsce w Ratuszu 12 września. Okazało się, że warto było poświęcić czas na udział w konkursie nie tylko ze względu na zdobyta w nim wiedzę ale też z uwagi na nagrody. Za dwa pierwsze miejsca nagrodą był rower, za trzecie miejsce - sprzęt sportowy.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Olsztyn24 - Najlepsi tropiciele Olsztyńskich Śladów Niepodległości wyłonieni

 

Autor zdjęć: Norbert Rutkowski

Galeria artykułu