Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika    ul. Bałtycka 37, 10-144 Olsztyn, tel. (89) 527 37 58, fax. (89) 527 35 01, sekretariat@ekonomik.olsztyn.pl


PROMOCJA

e-Dziennik

Plan lekcji

Rekrutacja 2019

Wirtualny Spacer

Matematyka w zarządzaniu

Bursa nr 1

Media o nas

Ekonomik dla Niepodległej
2018-09-21 09:30 przez Administrator ZSE

Uczniowie Ekonomika Honorowymi dawcami krwi


W poniedziałek 17 września w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika przeprowadziliśmy akcję oddawania krwi. Do mobilnego punktu poboru krwi o godzinie dziewiątej ustawiła się spora kolejka wolontariuszy. Po wstępnym badaniu i wywiadzie lekarskim uczniom pobierana była krew. Każdy zakwalifikowany oddał 450 mililitrów tego cennego płynu. Akcja trwała do godziny 13.00.

Oddawanie krwi jest już tradycją w naszej szkole. Uczniowie mają świadomość, że w momencie oddania krwi pomagają potrzebującym zachować zdrowie, a w wielu przypadkach ratują życie.

Dodać należy, że tę akcję, podobnie jak wiele innych działań wolontarystycznych w naszej szkole, mocno wspierają dyrekcja i nauczyciele placówki. Uczniowie mają świadomość, że są tyle warci, ile dają siebie innym. Krwi i jej składników nie można jeszcze wyprodukować w laboratorium, więc każdy oddał niepowtarzalną cząstkę siebie.

Jesteśmy dumni, że mamy świadomych wychowanków. Jednocześnie zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w kolejnej takiej akcji, która będzie organizowana w przyszłym roku. Myślimy, że ponownie nie zawiedziemy tych wszystkich, którzy czekają na ten dar jak na drugie życie.

W sumie do oddania krwi zgłosiło się 55 osób, z czego do pobrania zakwalifikowano 26 uczniów, oddali oni łącznie prawie 11 litrów krwi.

Akcję propagowały, przygotowały i prowadziły panie Ewa Zięba i Justyna Lehmann.

Galeria artykułu