Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika    ul. Bałtycka 37, 10-144 Olsztyn, tel. (89) 527 37 58, fax. (89) 527 35 01, sekretariat@ekonomik.olsztyn.pl


PROMOCJA

e-Dziennik

Plan lekcji

Rekrutacja 2019

Wirtualny Spacer

Matematyka w zarządzaniu

Bursa nr 1

Media o nas

Ekonomik dla Niepodległej
2018-09-21 09:46 przez Administrator ZSE

W Ekonomiku uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych


We wtorek (18.09) w sali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To symboliczne włączenie „pierwszaków” w poczet społeczności szkolnej. W tym szczególnym dniu uczniom towarzyszyli rodzice i opiekunowie.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu narodowego przez chór szkolny pod kierunkiem pani Jolanty Różańskiej. Zebranych powitał dyrektor Stefan Procyk. Opowiedział o działalności szkoły, o jej historii i tradycji. Zachęcił do aktywnego uczestnictwa uczniów w proponowanych przez szkołę zajęciach pozalekcyjnych. Na zakończenie przedstawił przybyłym całą kadrę kierowniczą naszej placówki.

Jako kolejny przemówił do swoich młodszych kolegów przedstawiciel samorządu uczniowskiego Adam Stachewicz. Przywitał on zebranych pierwszoklasistów i zachęcił do aktywnego udziału w pracach samorządu oraz w imprezach przez ten organ organizowanych.

Najbardziej uroczysty był moment ślubowania. Przedstawiciele uczniów klas pierwszych wystąpili na środek sali i złożyli uroczystą przysięgę przed sztandarem szkolnym. Po tej ceremonii dyrektor wręczył delegatom klas Ceremoniał szkoły oraz Kodeks etyczny funkcjonujący w naszej placówce oświatowej.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 2c pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Kowalczyk i pani Sylwia Drang.

Galeria artykułu