Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika    ul. Bałtycka 37, 10-144 Olsztyn, tel. (89) 527 37 58, fax. (89) 527 35 01, sekretariat@ekonomik.olsztyn.pl


PROMOCJA

e-Dziennik

Plan lekcji

Rekrutacja 2019

Wirtualny Spacer

Matematyka w zarządzaniu

Bursa nr 1

Media o nas

Ekonomik dla Niepodległej
2018-09-25 09:13 przez Administrator ZSE

Uczestniczyliśmy w projekcie Polsko-Ukraiński Business Play


Latem 2018r. uczniowie z klas ekonomicznych ZSE wzięli udział w projekcie „Polsko-Ukraiński Business Play", który był realizowany w ramach programu Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Organizatorem wymiany była Fundacja Rozwoju Warmii i Mazur z Iławy. W projekcie brała udział również grupa ukraińska- studenci Sumskiego Narodowego Uniwersytetu Rolnictwa w Sumach.

Wymiana odbyła się na Podhalu w Poroninie. Celem głównym wymiany było wspieranie aktywnych postaw młodzieży z Polski i Ukrainy poprzez zorganizowanie interaktywnych warsztatów symulacyjnych z prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Warsztaty z przedsiębiorczości były prowadzone w języku angielskim oraz bazowały na grze symulacyjnej „Business PLAY”. Ponadto, zajęcia organizowane były również w terenie, co przy okazji dało możliwość podziwiania darów natury w Tatrzańskim Parku Narodowym. Dzięki temu rozwiązaniu proces edukacyjny był interaktywny, angażujący każdego z uczestników. Ponadto taka forma umożliwiła uczniom sprawdzenie swoich możliwości językowych. W ramach projektu powstało 5 mieszanych polsko-ukraińskich firm, które konkurowały ze sobą na wirtualnym rynku, podejmując decyzje gospodarcze rodzące konkretne skutki finansowe. Taka forma edukacji przypadła do gustu każdemu, co wyrażało się w niezwykle burzliwych negocjacjach biznesowych i zawieraniu dużej liczby wirtualnych kontraktów gospodarczych. Tocząca się między przedsiębiorstwami walka konkurencyjna w całości bazowała na polskich realiach gospodarczych.

Dzięki temu młodzież w sposób nietuzinkowy i innowacyjny poznała tajniki prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Oprócz edukacji ekonomicznej młodzież też miała okazję poznać się kulturowo, m.in. w ramach wieczorków narodowościowych oraz wspólnie przyrządzając barszcz ukraiński czy bigos, lepiąc pierogi i piekąc ciasto.

W przyszłym roku jest planowana kontynuacja tej wymiany w Sumach na Ukrainie i dostosowanie rozgrywek do ukraińskich realiów prawnych i gospodarczych.

Opiekunem uczniów z Ekonomika była pani Natalia Kępka.

Galeria artykułu