Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika    ul. Bałtycka 37, 10-144 Olsztyn, tel. (89) 527 37 58, fax. (89) 527 35 01, sekretariat@ekonomik.olsztyn.pl


PROMOCJA

e-Dziennik

Plan lekcji

Rekrutacja 2019

Wirtualny Spacer

Matematyka w zarządzaniu

Bursa nr 1

Wykaz podręczników 2019/2020

Ekonomik dla Niepodległej
2018-10-28 14:38 przez Administrator ZSE

Wycieczka do Trójmiasta


W dniach 19-20 października 2018 r. klasa 2c pod opieką p. Anny Kowalczyk, p. Anny Falkowskiej i p. Ryszarda Krępuły uczestniczyła w wycieczce do Trójmiasta. Dołączyli do nich także uczniowie z innych klas (1i, 2g, 2i, 2j, 3b, 3i, 4j). W trakcie przejazdu ciekawość uczestników została rozbudzona informacjami przygotowanymi przez kolegów i koleżanki o dziejach Pobrzeża. Pierwszy dzień w Trójmieście zaczął się od zwiedzenia Muzeum Emigracji w Gdyni. Zlokalizowane w pięknym Dworcu Morskim przy Nabrzeżu Francuskim, gdzie cumują największe statki pasażerskie odwiedzające polskie wybrzeże, wybudowanym w charakterystycznym dla Gdyni stylu modernistycznym uświadomiło, że losem wielu pokoleń Polaków była wędrówka w różne zakątki świata za chlebem i za wolnością. Następnie udaliśmy się na słoneczny spacer nad morze. Wieczorną, a nawet można powiedzieć nocną atrakcją był spektakl "Lalka" w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Wniosek z widowiska był jeden - pieniędzmi nie zdobędzie się uczuć kobiety. Pewnie są inne sposoby, chociaż wydaje się, że Wokulski próbował wszystkiego. La donna è mobile i ....niech tak zostanie. No i po dniu pełnym wrażeń wreszcie nocleg w przytulnym szkolnym schronisku.

Drugiego dnia celem było przede wszystkim Muzeum II Wojny światowej. Wywarło ono ogromne wrażenie. To bez wątpienia pozycja obowiązkowa dla każdego odwiedzającego Gdańsk. Jego ogromną zaletą jest to, że nie koncentruje się na tylko działaniach wojennych, ale w równym stopniu ukazuje skutki wojen dla ludności cywilnej. Uświadamia zwiedzającym jak nacjonalizm i fanatyzm niszczy naród i prowadzi do konfliktu. To przesłanie zostało przez nasza grupę zrozumiane. Ostatnie chwile naszego pobytu w Gdańsku to spacer ulicą Długą.

Odpowiedzialność uczestników była wzorowa - punktualni i dobrze zorganizowani.

Galeria artykułu