Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika    ul. Bałtycka 37, 10-144 Olsztyn, tel. (89) 527 37 58, fax. (89) 527 35 01, sekretariat@ekonomik.olsztyn.pl


PROMOCJA

e-Dziennik

Plan lekcji

Rekrutacja 2020

Wirtualny Spacer

Matematyka w zarządzaniu

Bursa nr 1

Ekonomik dla Niepodległej
2018-11-05 11:17 przez Administrator ZSE

Sukces drużyn tenisa stołowego w Licealiadzie


26 października w sali sportowej przy ulicy Głowackiego rozegrano turnieje drużynowe dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym. Była to walka o Mistrzostwo Olsztyna w ramach Licealiady.

Do turnieju chłopców zgłosiło się siedem zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika trafiła do grupy czterozespołowej i wygrała tu wszystkie mecze, zajmując pierwsze miejsce. W półfinale nasi zawodnicy również odnieśli sukces. Niestety w meczu finałowym musieliśmy uznać wyższość rywali i ostatecznie zajęliśmy II miejsce w Olsztynie, awansując do zawodów rejonowych. Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Juliusz Przybyłowski, Dawid Gryń, Grzegorz Rabij.

Do rywalizacji dziewcząt zgłosiło się pięć zespołów. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. W bardzo zaciętych pojedynkach reprezentantki naszej szkoły osiągnęły trzy zwycięstwa i niestety raz musiały uznać wyższość przeciwniczek. Ostatecznie dziewczęta zajęły II miejsce w Olsztynie i również awansowały do zawodów rejonowych. Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Iza Blautenberg, Iga Sochacka, Martyna Korzeniecka.

Zawodnikom gratulujemy oraz dziękujemy za włożony wysiłek i godne reprezentowanie szkoły. Życzymy podobnego wyniku w zawodach rejonowych, które odbędą się już w listopadzie.

Galeria artykułu