Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika    ul. Bałtycka 37, 10-144 Olsztyn, tel. (89) 527 37 58, fax. (89) 527 35 01, sekretariat@ekonomik.olsztyn.pl


PROMOCJA

e-Dziennik

Plan lekcji

Rekrutacja 2019

Wirtualny Spacer

Matematyka w zarządzaniu

Bursa nr 1

Media o nas

Ekonomik dla Niepodległej
2018-12-19 19:45 przez Administrator ZSE

Maraton Pisania Listów 2018


Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). W tym roku akcja rozpoczęła się 29 listopada i trwała do 9 grudnia. Organizatorem Maratonu jest Amnesty International.  W ramach akcji ludzie na całym świecie piszą miliony listów w obronie tych, których prawa są łamane. Dzięki zaangażowaniu Zespołu Szkół Ekonomicznych w tę szczytną inicjatywę, uczniowie mieli okazję wesprzeć osoby, których historie poruszają. Ze względu na trwający Rok Praw Kobiet listy były pisane w obronie odważnych obrończyń praw człowieka, które przeciwstawiają się łamaniu prawa, lecz również same potrzebują wsparcia, bo spotykają się z atakami, prześladowaniem i niesprawiedliwością. Ten z pozoru niewielki wysiłek prowadzi do prawdziwych zmian. Zalewając urzędy, ambasady, rządy listami domagającymi się sprawiedliwości piszący wywierają realny wpływ na życie niesprawiedliwe traktowanych ludzi. W konsekwencji bezprawnie uwięzieni zostają uwolnieni, oprawcy zostają postawieni przed wymiarem sprawiedliwości, a więźniowie traktowani są bardziej humanitarnie.
W naszej szkole list można było napisać w godzinach 8.00- 15.00 w dniu 5 grudnia 2018 r. w sali 50. Uczniowie mieli przygotowane  życiorysy bohaterów maratonu, udostępnione były wzory listów, przybory do pisania, papier, koperty oraz skrzynki na listy. Akcję pisania listów zorganizowali: Pani Ewelina Gorczewska i Pan Marcin Werbowy.

Galeria artykułu