Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika    ul. Bałtycka 37, 10-144 Olsztyn, tel. (89) 527 37 58, fax. (89) 527 35 01, sekretariat@ekonomik.olsztyn.pl


PROMOCJA

e-Dziennik

Plan lekcji

Rekrutacja 2019

Wirtualny Spacer

Matematyka w zarządzaniu

Bursa nr 1

Wykaz podręczników 2019/2020

Ekonomik dla Niepodległej
2019-03-29 12:22 przez Administrator ZSE

Uczniowie ZSE realizują projekt w niemieckim Oldenburgu


Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Praca i życie w Europie – perspektywy zawodowe na rynku pracy wśród młodych ludzi” finansowanego przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Dzięki dofinansowaniu pani Ewa Miśko zorganizowała wymianę pomiędzy uczniami ZSE a uczniami ze szkoły BBS Haarentor w Oldenburgu. W wymianie bierze udział 12 uczniów z klas trzecich kształcących się w zawodzie technik ekonomista i technik informatyk.

W dniach 24.03 – 1.04.2019 grupa uczniów pod opieką pani Edyty Jastrzębskiej i Ewy Miśko przebywała w Oldenburgu. W ramach projektu uczniowie poznali system kształcenia zawodowego w Niemczech, zwiedzili miasto Oldenburg, spędzili dwa dni w firmach, w których kształcą się ich niemieccy koledzy, odwiedzili ich szkołę oraz byli na wspólnej wycieczce w Hamburgu. Podsumowaniem tej części projektu było stworzenie filmów dokumentujących wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas pobytu w niemieckich zakładach pracy. Kolejnym etapem projektu będzie wizyta grupy uczniów niemieckich w Olsztynie.

Celem projektu jest dostarczanie wszechstronnej wiedzy o Europie, zrozumienie europejskiej kultury i różnorodności, a tym samym wszechstronne przygotowanie się do życia i pracy w zjednoczonej Europie.

Wir freuen uns auf unsere Zusammenarbeit!

We are looking forward to welcoming our German friends to Olsztyn.

Galeria artykułu