Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika    ul. Bałtycka 37, 10-144 Olsztyn, tel. (89) 527 37 58, fax. (89) 527 35 01, sekretariat@ekonomik.olsztyn.pl


PROMOCJA

e-Dziennik

Plan lekcji

Rekrutacja 2019

Wirtualny Spacer

Matematyka w zarządzaniu

Bursa nr 1

Wykaz podręczników 2019/2020

Ekonomik dla Niepodległej
2019-03-29 12:22 przez Administrator ZSE

Dzień otwarty w Ekonomiku


16 maja Technikum Nr 7 odwiedziło ponad 500 gimnazjalistów i uczniów klas VIII. W drzwiach Zespołu Szkół Ekonomicznych witał wszystkich gości sam Mikołaj Kopernik, który jest patronem naszej szkoły.
Każda grupa była oprowadzana po szkole przez przewodnika, który przekazywał wiele cennych informacji z życia szkoły. W świetlicy, w bursie można było zobaczyć  prezentację, która opowiada o  szkole.

Na stanowisku hotelarzy dowiedzieliśmy się, że odbyli wiele zajęć w hotelach olsztyńskich, gdzie mieli możliwość zapoznania się z pracą i sposobem prowadzenia tego typu miejsc pracy. Mieli również wiele zajęć z gastronomii, gdzie tworzyli wiele pięknie wyglądających smakowitości.

Stoisko turystyczne to opowieści o zajęciach w terenie, na których poznajemy tajniki przewodnictwa.

Na jednym ze stanowisk można było napić się kawy w różnych smakach przygotowanej przez uczennice klas hotelarskich, które były parzone na bieżąco na oczach oczekujących. Były stanowiska rachunkowości i ekonomistów, sportowe, języków obcych, matematyczne, informatyczne, turystyczne i wiele innych.
Pokazaliśmy też Bursę z 250 miejscami noclegowymi i stołówką i hotelik szkolny. Przedstawiliśmy kierunki kształcenia, które w przyszłym roku szkolnym będę mogli wybrać uczniowie klas pierwszych. Będą to:

- po szkole podstawowej: technik informatyk, technik hotelarstwa, technik organizacji turystyki, technik rachunkowości i technik programista.

- po gimnazjum: technik informatyk, technik hotelarstwa i technik ekonomista.

Zachęcaliśmy do wyboru technikum, ponieważ ukończenie tej szkoły daje wiele możliwości na rynku pracy dzięki możliwości uzyskania wielu dokumentów:

- Dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe

- Świadectwo maturalne

- Europass – dodatek do dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, który daje możliwość podjęcia pracy lub kontynuowania nauki w Europie. Zwiększa również szanse na rynku pracy.

Starsi uczniowie opowiadali o swoich przeżyciach z obowiązkowych praktyk zawodowych odbywanych w: biurach rachunkowych, biurach podróży, firmach komputerowych, urzędach, na promach i hotelach. Ciekawostką jest to, że miejsca praktyk nie koniecznie muszą znajdować się w Olsztynie i jego okolicach. Młodzież była w Warszawie, w górach i nad morzem, odbywała praktyki na promie.

Dziękujemy wszystkim Gościom, ja, również naszym Uczniom, ktorzy fantastycznie odnaleźli się w roli przewodników.

Galeria artykułu

Galeria artykułu