Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika    ul. Bałtycka 37, 10-144 Olsztyn, tel. (89) 527 37 58, fax. (89) 527 35 01, sekretariat@ekonomik.olsztyn.pl


PROMOCJA

e-Dziennik

Plan lekcji

Rekrutacja 2021

Wirtualny Spacer

Matematyka w zarządzaniu

Bursa nr 1

Ekonomik dla Niepodległej

COVID-19
2019-03-29 12:22 przez Administrator ZSE

Osobno, ale razem


Od 12 marca nauczanie w Polsce odbywa się zdalnie powodu pandemii koronawirusa. To trudny czas dla wszystkich. Nowe obowiązki, dużo pracy przy komputerze, lęk, izolacja.

Samorząd Uczniowski i nauczyciele z Ekonomika jednak się nie poddają. Wciąż próbują coś robić razem, chociaż na odległość. Mamy fantastycznych uczniów, którzy włączają się w różne inicjatywy. Zdalnie udało się przeprowadzić konkurs na Miss i Mistera Ekonomika 2020. Wygrali go Julka Płonowska i Kacper Linkiewicz. Wicemiss została Laura Ginosyan, a Wicemisterem Michał Bieluch. Udało im się pokonać wielu przeciwników. Ciekawostką jest fakt, że obu chłopcom udało się zebrać znacznie ponad 1000 głosów. Nie byłoby to możliwe bez wspierających ich klas.

Samorząd Uczniowski przygotował też zdalną Uroczystość Zakończenia Szkoły przez klasy maturalne, wzięli w niej udział uczniowie klas 3i, 3c, 2a.

Uczniowie z klasy 1H- dwie drużyny- wzięli udział w internetowym konkursie ekologicznym z okazji Dnia Ziemi, pod opieką pani Małgorzaty Glanc.

Nasi uczniowie nadsyłają też swoim nauczycielom różne prace oddające ich emocje w czasie pandemii. Są to rysunki, wypracowania. Sztuka może być sposobem rozładowania stresu.

Również nauczyciele zaangażowali się w akcje dodające otuchy innym, na Facebooku ZSE przypominali o noszeniu maseczek, pokazywali, jak radzą sobie z kwarantanną – w postaci plakatów składających się z ich zdjęć.

Mamy tylko nadzieję, że pandemia szybko pozostanie tylko wspomnieniem, że wszyscy docenią obecność drugiej osoby obok nas, że nasze klasy jeszcze bardziej zżyją się ze sobą.