Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika    ul. Bałtycka 37, 10-144 Olsztyn, tel. (89) 527 37 58, fax. (89) 527 35 01, sekretariat@ekonomik.olsztyn.pl


PROMOCJA

e-Dziennik

Plan lekcji

Rekrutacja 2020

Wirtualny Spacer

Matematyka w zarządzaniu

Bursa nr 1

Ekonomik dla Niepodległej
2019-03-29 12:22 przez Administrator ZSE

TEST4 Klasy 2i oraz 2j w Krakowie?


W dniach 20-23 marca br. uczniowie klasy 2i oraz 2j, kształcący się w zawodzie technik informatyk, wyjechali do Krakowa, aby wziąć udziału w 15. Studenckim Festiwalu Informatycznym, który w tym roku odbywał się w Katedrze Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej. Przez dwa dni uczniowie uczestniczyli i z dużym zainteresowaniem wysłuchali bardzo ciekawych prelekcji na temat m.in.: „Informatyk – zawód czy umiejętność?”, „Nowe technologie cyberbezpieczeństwa”, „W poszukiwaniu Świętego Graala” czy „Przetwarzanie danych z czujnika IoT za pomocą InfluxDB”.

W piątek przed południem, w przerwie między sesjami wykładowymi, obie klasy wraz z opiekunami udały się na zwiedzanie Krakowa. W trakcie spaceru uczniowie odwiedzili dzielnicę żydowską - Kazimierz, Skałkę, Wawel, widzieli okno papieskie w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich na ul. Franciszkańskiej, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Rynek Główny z Sukiennicami, Bazyliką Mariacką, pomnikiem Adama Mickiewicza.

Wieczorem, w czwartek i piątek, na boisku obok hotelu odbyły się mecze piłki nożnej pomiędzy klasą 2i oraz 2j.