Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika    ul. Bałtycka 37, 10-144 Olsztyn, tel. (89) 527 37 58, fax. (89) 527 35 01, sekretariat@ekonomik.olsztyn.pl


PROMOCJA

e-Dziennik

Plan lekcji

Rekrutacja 2020

Wirtualny Spacer

Matematyka w zarządzaniu

Bursa nr 1

Ekonomik dla Niepodległej
2018-01-10 15:38 przez Administrator ZSE

Uczniowie ze szkoły BBS Haarentor w Oldenburgu gościli w Ekonomiku


W dniach 24.04-1.05.2019 uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie wymiany międzynarodowej  „Praca i życie w Europie – perspektywy zawodowe na rynku pracy wśród młodych ludzi” dofinansowanego przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży. Tym razem to my gościliśmy naszych kolegów z Niemiec. W projekcie uczestniczyło 12 uczniów z naszej szkoły kształcących się w zawodzie technik ekonomista i technik informatyk oraz 8 uczniów ze szkoły BBS Haarentor w Oldenburgu.

W ramach projektu nasi goście poznali system kształcenia zawodowego w Polsce, zwiedzili Olsztyn, spędzili dzień w firmach, w których kształcą się nasi uczniowie, odwiedzili naszą szkołę oraz byli na wspólnej wycieczce w Trójmieście, w trakcie której grali w zabawę miejską. Podsumowaniem naszego projektu było stworzenie filmów dokumentujących pobyt w Olsztynie oraz wizyty w zakładach pracy. Mocy niezapomnianych wrażeń dostarczył nam spływ kajakowy, wspólne robienie pierogów, gra w siatkówkę plażową i zwiedzanie Olsztyna.

Cieszymy się, że nawiązaliśmy nowe znajomości i przełamaliśmy wiele stereotypów o naszych sąsiadach z Niemiec.

Galeria artykułu