Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika    ul. Bałtycka 37, 10-144 Olsztyn, tel. (89) 527 37 58, fax. (89) 527 35 01, sekretariat@ekonomik.olsztyn.pl


PROMOCJA

e-Dziennik

Plan lekcji

Rekrutacja 2020

Wirtualny Spacer

Matematyka w zarządzaniu

Bursa nr 1

Ekonomik dla Niepodległej
2019-11-04 14:00 przez Administrator ZSE

Spotkanie autorskie z panią Joanną Jax


Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek. Z tej okazji 24 X 2019 r.  Ekonomik świętował Imieniny naszej Biblioteki. Gościem honorowym była pani Joanna Jax, poczytna pisarka, mieszkająca w Olsztynie. 

Pani Jax zdobyła serca nie tylko czytelników, ale i uczestników spotkania autorskiego w Ekonomiku. Mówiła bardzo ciekawie, z humorem o warsztacie pisarza, blaskach i cieniach swojej profesji. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda codzienność pisarza, zbieranie materiałów do kolejnych powieści, łączenie obowiązków twórczych z życiem prywatnym, współpraca z wydawcami, spotkania autorskie. Pisarka umiejętnie przekonała słuchaczy do tego, że warto wierzyć w siebie i dążyć do realizacji swoich marzeń. Dzieląc się refleksjami po spotkaniu, stwierdziliśmy, że Pani Jax przekazała nam dużą dawkę pozytywnej energii. Bardzo dziękujemy Pisarce za przyjęcie naszego zaproszenia. 

Na Imieninach Biblioteki ZSE rozstrzygnięto też 2 konkursy czytelnicze. Wzięło w nich udział kilkunastu uczniów ZSE. Jurorami byli nauczyciele: Sylwia Drang, Magdalena Mielczarska, Katarzyna Kłos, Ewa Zięba, Robert Banach, Sławomir Nawrocki i Marek Wołoch. Pakietami książek od wydawnictw "Swiat Książki" i "Znak" nagrodzeni zostali:

- w konkursie na najlepszą recenzję ulubionej książki:

miejsce I - Izabela Niewdzięczna z klasy 3h,

miejsce II - Norbert Rutkowski z klasy 4i,

miejsce III - Dominika Młynarczyk z klasy 4b,   

- w konkursie "Książka w obiektywie. 2019", 

miejsce I - Angelika Durasiewicz z klasy 1h,

wyróżnienie - Paulina Bednarek z klasy 2b.

Nagrody wręczyły- pani Joanna Jax i pani Beata Terlecka.

 

Następnie pani wicedyrektor Katarzyna Głybowicz podziękowała raz jeszcze za inspirujące wystąpienie pani Jax, podziękowała również przybyłym na spotkanie gościom- pani Marii Wiśniewskiej- wicedyrektor Biblioteki Pedagogicznej oraz miłośniczkom pisarstwa pani Jax. Podziękowania skierowała też do nauczycielki biblioteki- pani Beaty Terleckiej za zorganizowanie wspaniałej imprezy czytelniczej.

Ponadto pani Terlecka podziękowała m.in. klasie 3G i panu Rafałowi Podskrobko za obsługę gastronomiczną imprezy. 

Imprezę prowadzili Oliwia Walkowiak i Dawid Dąbkowski z kl. 4B. 

Z pisarką i z nagrodzonymi uczniami wywiady przeprowadzał dziennikarz Radia Olsztyn, pan Robert Lesiński. 

 

Na zakończenie uroczystości pojawił się tort , którego fundatorem była firma "Jasam" z Olsztyna. Aplauz zebranych gości wywołało to, że na torcie znalazły się cukrowe miniaturki książek pani Jax. Niespodzianka odpowiednia dla "pożeraczy książek". W tej nieformalnej części sporo osób rozmawiało jeszcze z Pisarką, zadawało pytania, które nasunęły im się podczas lektury jej powieści.

Nie były to pierwsze Imieniny Biblioteki Ekonomika, ale z pewnością były najbardziej inspirujące.

Galeria artykułu